השראה: משרדים שעושים חשק לעבוד #2

אחד היתרונות המשמעותיים של העבודה מהבית, בא לידי ביטוי ביכולת שלכם לעצב את סביבת העבודה המושלמת לצרכים, לטעם ולאופי שלכם. עם קצת יוזמה, פח צבע וכמה רהיטים, תוכלו ליצור לעצמכם פינות עבודה מושלמות בחדר פנוי, בסלון ואפילו במחסן העמוס בציוד מיותר. הנה כמה משרדים ביתיים נפלאים שיתנו לכם השראה

תשכחו מהמשרד הרגיל והאפרורי: אחד היתרונות הבולטים בעבודה מהבית הוא היכולת לעצב את סביבת העבודה שמתאימה בדיוק לצרכים שלכם. זה בדיוק המקום לתת לדימיון שלכם להתפרע, להעיר את בלוטת היצירתיות ולתת לרעיונות שלכם לצאת החוצה ולהביא את הקול הפנימי שלכם אל המקום שבו תעבירו חלק ניכר מזמנכם: המשרד הביתי. החליפו את הקיוביקל הקטן והצפוף בחדר נעים שיעשה לכם חשק לעבוד, ותרו על השולחן הרגיל ולכו על משטח עבודה גדול ונוח, שכחו מתאורת הפלורסנט המסנוורת ולכו על פתרונות תאורה נעימים לעין. הנה כמה חדרים שיתנו לכם השראה, רעיונות וכיווני חשיבה שיוכלו, בתורם, להתרגם לחלל העבודה הפרטי שלכם.

גוון הבסיס האפור של הקירות נותן קונטרסט מצוין לחפצים הצבעוניים, למדפים הלבנים ולחיפוי הפרקט הנעים והמזמין. בניגוד למשרדים הרגילים, שבהם המחשב מונח על שולחן עבודה אחד, כאן ניתן לראות שיש הפרדה בין שני השולחנות – הראשון משמש לעבודה מול מחשב, והשני לצרכים אחרים. בהחלט אפשרות טובה לאלו שלא יכולים לברוח מפייסבוק וצריכים להפנות את הגב לאינטרנט כדי להתרכז בעבודה.

וככה זה נראה מהצד השני. צילומים:  nkeppol.

משטח עבודה הוא המוקד בחדר העבודה המקסים הזה, שמשתמש בצבעי הוורוד והטורקיז בשילוב עם גווני עץ נעימים. הערסל התלוי בצד שמאל של הצילום מזמין התרגעות בין המשימות, או סתם נמנום קל בין המשימות השונות. צילום: iamronna.

לפעמים לא נוכל להקדיש למשרד הביתי שלנו חדר נפרד. במקרה כזה, פינה קטנה בסלון הבית יכולה בהחלט להיות שימושית עבור המשרד הביתי, עם שני מדפים קטנים והדום שבתוכו ניתן לאחסן ניירת וחומרי עבודה אחרים. השקע בקיר מבדיל את חלל העבודה משאר החדר, ויוצר מעין גבול לא נראה בין עבודה – לחיי היומיום. צילום: iamronna.

ואם אתם מסכימים לוותר על הטלוויזיה בסלון, תוכלו להשתמש בחלל הנותר כפינת עבודה קטנה במרכז הבית, כמו כאן. צילום: iamronna.

עוד הבדל בין משרדים לחדרי עבודה ביתיים הוא היכולת לבחור בשילובי ריהוט שונים, כמו ספה, כורסה ושולחן קפה שבדרך כלל נמצאים בסלון, שטיח ביתי ונעים, יחד עם מנורה שלקחנו מחדר השינה. ובאותה הזדמנות, למה שלא נציג את התחביבים שלנו לראווה על הקיר? צילום: Clarkston SCAMP.

במקומות שונים בעולם, אנשים הופכים את חללי האחסון שלהם לחדרי עבודה נעימים במיוחד. כאן למשל ניתן לראות איך מחסן בחצר יכול – אם רק תחליטו לצלול אל הבלאגן ולהיפטר סופסוף מכל הג'אנק שאתם שומרים בו – לפינה מקסימה משלכם. הגינה היפה שבחוץ תבטיח שתגיעו לעבודה רגועים יותר, ושרשרת הנורות הדקורטיביות תיתן אור נעים ביום – כמו גם בלילה. צילום: Wonderlane.

והנה עוד דוגמה מוצלחת למשרד-מחסן כזה. צילום: iamronna.

ולפעמים תרצו שהחדר שלכם ייראה כמו אחרי פלישה מהחלל! צעצועים, צילומים, גזרי עיתון, מדבקות קיר, והמון המון Action Figures הופכים את החלל הזה לזירת משחקים לדימיון. צילום: torres21.

בהחלט אפשר להבין שמוזיקה היא לב ליבו של המשרד הביתי הצפוף אך נעים הזה. צילום: torres21.

רוצים עוד?

עוד משרדים שעושים חשק לעבוד

עיצוב סביבת העבודה – מאמר אורח של האדריכל זיו תדהר

איך בוחרים משטח עבודה ביתי?

פרויקט חדר העבודה של קוראת הבלוג יפעת גיא

 

 

 

 

 

הרשמו לעדכונים על מאמרים חדשים: