הצהרת נגישות

מתן שירות נגיש הנו חלק חשוב מפעילותי והוא אחד מערכי היסוד של פעילותי כיועץ המנגיש תכנים ומידע מקצועיים לקהל הרחב בחינם או בתשלום סמלי והוגן. כחלק מגישה זו, בהקמת אתר זה הושקעו מאמצים רבים, מחשבה ומשאבים, במטרה להפכו לנגיש ונוח ככל האפשר לשימוש לכל האוכלוסיות ובכלל זה א/נשים עם צרכים מיוחדים.

באתר "כאן עובדים בכיף" מוטמעים אמצעי הנגשה במטרה לשרת את כלל הקוראים, ובכלל זה א/נשים עם צרכים מיוחדים, פיזיולוגיים או קוגניטיביים, בהתאם לדרישות תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות) התשע"ג 2013, ובהתאם לסטנדרטים הבינלאומיים המקובלים. ההנגשה הנה שקופה ברמת הממשקים והקוד, ובעת שימוש בכלים ייעודיים האפשרויות השונות יהיו זמינות למשתמש/ת הזקוק/ה להן בהתאם להגדרות התוכנה הספציפיות לכל משתמש/ת.

בין יתר ההתאמות שבוצעו על מנת להפוך את האתר לנגיש:

  • כלי ניווט וחיפוש פשוטים וקלים להתמצאות, הירארכיית תוכן בהירה וארגון נגיש של תכני האתר בפורמטים קבועים ועקביים.
  • התאמת האתר למחשבים, מערכות הפעלה ודפדפנים המקובלים ונפוצים בשוק, לרבות גלישה ממכשירים סלולריים וטלפונים חכמים.
  • עיצוב הממשקים באתר לוקח בחשבון א/נשים עם צרכים מיוחדים (בהיבט של ניגודיות, צבעוניות, טקסטים נייחים וכדומה). הוא תגובתי (רספונסיבי), כך שהדפים מתאימים עצמם לתצורות מסך שונות, רזולוציות ומגוון סוגי וגדלי מסכים.
  • בממשקים הוטמעו כלי הנגשה המאפשרים שינויי גודל, צורה, ניגודיות וכן מניפולציות שונות העשויות להידרש לפי הצורך עבור א/נשים עם צרכים מיוחדים.
  • התאמה לתוכנות הנגשה, קיצורי דרך ותפריטים מהירים של תוכנות הנגשה מובילות בשוק.
  • רובם המוחלט של התכנים הוויזואלים באתר כוללים הסבר טקסטואלי מפורט (Alternative Text או/ו כתוביות Titles). כחלק ממהלך ההנגשה, בפרסומים חדשים נבחרים כיתובים עשירים המעבירים חוויית משתמש מלאה יותר ולא רק תיאור טכני של הצילום. פריטים ארכיוניים שעדיין אין להם כתוביות או הסברים מטוייבים בתהליך ידני המתבצע בימים אלו באופן שיטתי על כל תכני האתר, במטרה להנגיש גם תכני עבר היסטוריים בצורה טובה יותר.
  • עבור כל תכני הווידאו והאודיו באתר, קיימות גרסאות טקסטואליות הכוללות את המידע המועבר בשיעורים להורדה חופשית.
  • תכני האתר כתובים בשפה נגישה ובהירה.
  • מתן מענה בשירות לקוחות בהתכתבות ובצ'אט.
  • שירות אישי ופרטני לא/נשים הזקוקים להנגשה נוספת של התכנים. 

לצד צעדים טכניים אלו, אני נוקט גם במדיניות לקידום השוויון לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים ואוכלוסיות מוחלשות ומעניק הנחות משמעותיות בתעריפי הייעוץ והליווי שלי

 

מאחר ומדובר באתר ותיק (נוסד ב-2009) הכולל אלפי פריטי תוכן ארכיוניים, ולמרות המאמצים הניכרים שלי להנגיש את תכני האתר - ייתכן שיימצאו חלקים, ממשקים או איזורים באתר שדורשים עבודה נוספת לשיפור הנגישות.

יתכן כי דפים מסוימים באתר טרם הונגשו או שטרם נמצא פתרון טכנולוגי הולם עבורם. החברה מצרה על אי-הנעימות שעשויה להיגרם עקב כך וממשיכה במאמציה לשיפור הנגישות ואיכות הגלישה מתוך מחויבות כנה ואמיתית לכלל ציבור הגולשים.

ככל שמצאתם בעיה בהנגשת האתר, או שיש לכם הצעה, רעיון או המלצה לשיפור הנגשת התכנים (בין אם ברמה הטכנית ובין אם ברמה התוכנית), אשמח שתצרו עמי קשר באמצעות כתובת המייל: taleitan@gmail.com. בפנייה, אבקש שתציינו באופן מפורט ככל האפשר את מהות הבעיה, באיזה דף או דפים היא מופיעה, אילו פעולות ביקשתם לבצע וכיצד הייתם מעוניינים שהמידע יונגש לכם, בצורה יעילה ונוחה. בנוסף, מומלץ לציין את סוג הדפדפן שבו אתם גולשים, את המכשיר ממנו אתם גולשים (מחשב או טלפון נייד, לדוגמה) וכל פרט מידע אחר שייאפשר לי ולצוות הטכני להבין את הצורך ולהיענות לבקשתכם.

משום שהנושא קרוב ללבי - אני מרכז באופן אישי את פניות הנגישות במשרדי ומזמין אתכם לפנות אלי בכל עת בשאלות, הצעות ורעיונות.

שם: טל איתן
דואר אלקטרוני אישי: taleitan@gmail.com
טלפון: 052-6969860 (הודעות כתובות בלבד)

 

עדכון אחרון: 12/3/2022