בואו לגדול בכיף: שירותי ייעוץ שיווקי-אסטרטגי מקצועי, יצירתי ומוכח :-)

אל תתפשרו על ייעוץ בינוני: אני מציע שירותי ייעוץ אסטרטגי וייעוץ שיווקי בשיטת ייעוץ ממוקדת, קצרת מועד ואינטנסיבית - שמשיגה תוצאות איכותיות לאורך זמן ומראה החזר השקעה חיובי פעם אחר פעם. כאן תוכלו לקרוא על צורת העבודה שלי, על התעריפים ואיך לקבוע פגישההמציאות העסקית של ימינו מחייבת גישה חדשה, יצירתית, מושכלת ומותאמת אישית, לשיווק ולאסטרטגיה של העסק הקטן. 
זה בדיוק מה שאביא איתי לשולחן, כאשר ניפגש לשיחת ייעוץ ממוקדת על העסק שלכם.

בעשור האחרון ליוויתי מאות בעלי עסקים קטנים ובינוניים, וצברתי אלפי שעות ניסיון בייעוץ לעסקים בישראל. לצד הניסיון הזה, עברתי הכשרה אקדמית ייחודית - אני דוקטורנט למדעי המידע, מוסמך במחקר התרבות ומרצה לסוציולוגיה מעשית-עסקית. הניסיון והרקע האקדמי, יחד עם כישורי החשיבה המקוריים שלי, מאפשרים לי לסייע ללקוחות בפיצוח אתגרים ומכשולים, להבין ולפתור בעיות מורכבות וסיטואציות עסקיות שונות. 

אני עוזר לעסקים להתפתח, לגדול ולשגשג במציאות השיווקית שהופכת יותר ויותר מורכבת עם השנים, למצוא את הדרך הנכונה לפעול ואת הקול הייחודי לשיווק.

תהליך עבודה ייחודי ואפקטיבי

אני עובד בשיטה של ייעוץ ממוקד, קצר מועד ומוגדר בזמן - במספר מצומצם מאוד של פגישות (בין פגישה ל-3 לעסק בממוצע בשנה). השיטה שואבת השראה מעקרונות גישת הטיפול המוגבל בזמן של ג'יימס מאן, והיא פותחה במטרה לקצר תהליכי ייעוץ ארוכים. השיטה מונעת את אחת הבעיות הקשות של ייעוצים בישראל ובכלל - תהליך מתמשך ומרובה פגישות שמתאפיין בדרך כלל ביעילות נמוכה ועלות מצטברת גבוהה מאוד לעסק.

בשיטת הייעוץ הממוקד כל פגישה מקיפה נושאים רבים וניתן לגעת בבעיות רבות בעסק דרך עבודה על התמה (theme) המארגנת. ברוב המקרים ייעוץ זה זול משמעותית בהשוואה לייעוץ סטנדרטי בחישוב שעתי מצטבר והחזר ההשקעה (ROI) בו הוא גבוה ביותר.

הייעוץ מסייע לעסק בטווח הקצר והארוך גם יחד:

  • בטווח הקצר היעוץ יוצר מסגרת עבודה מסודרת הכוללת ליווי, תמיכה וחשיבה משותפת סביב פעילות העסק והיזם, חוסך הוצאות מיותרות וטעויות יקרות ועוזר למקד את בעל/ת העסק בטקטיקות שהוכחו כיעילות. בנוסף, הייעוץ מאפשר להכניס שיפור בתהליכי העבודה בעסק, ליצור שיווק קל ומשתלם יותר ועוד, בהתאם למטרות שתבחרו.
  • בטווח הארוך רואים את התוצאות המשמעותיות ביותר של תהליך הייעוץ האסטרטגי. על ידי עבודה אסטרטגית נכונה מושגות תוצאות יציבות, ברורות ומוכחות, לאורך זמן, והחזר ההשקעה משתפר ככל שהיזם מתמקצע בביצוע משימות השיווק הניתנות לו. העסק הופך רווחי יותר, נעים וקל יותר לניהול - והשיווק עובד ומביא תוצאות יציבות ועקביות.

מתי כדאי להגיע לייעוץ?

לא תמיד צריך להגיע לייעוץ פרטני. יועץ אמין ידע לומר לכם אם אתם זקוקים לשירותיו או לא, כך שתמיד כדאי להתייעץ פרטנית על המקרה האישי שלכם. עם זאת, ישנם מצבים שבהם בדרך כלל נדרש ייעוץ או ליווי אסטרטגי, עסקי או/ו שיווקי:

  • בכל השלבים של גדילה והתרחבות צפויה/רצויה בעסק, כאשר אתם רוצים לשפר את הביצועים העסקיים והשיווקיים.
  • במצב שבו העסק או אתם מרגישים תקועים וצריכים עזרה בשינוי או גיבוש אסטרטגיה שיווקית ועסקית חדשה, פריצה לשווקים חדשים, השקת / הרחבת ליין המוצרים/שירותים ועוד.
  • כאשר אתם מרגישים או יודעים שהעסק לא ממצה את הפוטנציאל, או פשוט מרגישים שמשהו לא עובד - ורוצים לקבל נקודת מבט חיצונית, מושכלת ומנוסה.
  • במצבים שבהם תרצו לקבל נקודת מבט מקצועית על פעילות העסק שלכם, הצעות לשיפור והמלצות להגדלת הרווחיות. 
  • כשהעסק נבנה 'תוך כדי תנועה', והיזמים עובדים לבד ורוצים שותף יצירתי ומנוסה לדרך. 
  • מאוד מומלץ להתייעץ כחלק מתהליך הקמת עסק חדש, כדי לבנות יסודות יציבים ומקצועיים ובכך לצמצם את הסיכויים ל'מחלות ילדות' האופייניות כ"כ לעסקים חדשים בישראל. 

תוכלו לקרוא על זה עוד במאמר הבא, שמציג מצבים שבהם כדאי לגשת לייעוץ אסטרטגי.

מה כדאי לעשות לפני הייעוץ?

ברוב המקרים, אני ממליץ על קורס "אסטרטגיה שיווקית: לבנות וליישם תוכנית שיווק לעסק שלכם" כבסיס לתהליך הייעוץ המשותף.

הקורס מאפשר לכם להכין תוכנית שיווקית ולהגיש לי אותה לפני הפגישה כך שהוא חוסך פגישות ייעוץ יקרות ורבות בעבודה שתוכלו לעשות עצמאית. במקרים רבים, הקורס מצמצם את היקף הייעוץ הפרטני הנדרש, ולפעמים אפילו מייתר את הצורך בייעוץ אישי.

כדי לעודד את הלקוחות שלי ללמוד את הקורס עצמאית ולהגיע מוכנים לתהליך הייעוץ הממוקד וקצר הטווח - אני מציע הנחה משמעותית בפגישות הייעוץ לבוגרי הקורס שהגישו תוכנית שיווקית לפני תחילת העבודה בייעוץ הפרטני.

תהליך העבודה

אני עובד בשיטת הייעוץ הממוקד והמוגבל בזמן. בשיטה זו ניתן לבצע תהליך חשיבה מקיף ולתכנן תוכנית עבודה בפגישה בודדת, ולעשות עבודת עומק משמעותיות ב-2-3 פגישות בלבד. כאשר מדובר במהלכים רחבים וגדולים, נדרשות בין 6 ל-12 פגישות ייעוץ, שאפשר לפרוש על פני תקופה שנמצא מתאימה (בין שלושה חודשים לשנה). במקרים מסויימים נדרש ליווי עסקי מתמשך, ואז אנו קובעים פגישות תקופתיות (אחת לחודש או חודשיים, לדוגמה).

בד"כ אמליץ על פגישה אחת לשבועיים בתחילת תהליך העבודה, ולאחר מכן פגישה אחת לחודש או רבעון לפי הצורך. המטרה היא לנצל ככל האפשר את הזמן שלנו יחד ולאפשר לליווי להיות מתמשך ובו בזמן מדויק וממוקד בתוצרים.

ההכנה לפגישה הראשונה

לפני הפגישה הראשונה תקבלו משימות, שאלות ורשימה של תכנים אותם תצטרכו להעביר אלי לצורך בניית תוכנית עבודה וכדי שאלמד את העסק שלכם ואתכם. ככל שתפרטו יותר ותכללו יותר מידע (אני אוהב לקרוא ולחקור!) כך אגיע מוכן יותר לפגישות שלנו ונחסוך זמן שיחה יקר לדברים החשובים שדורשים אינטראקציה, חשיבה ושיחה משותפת.

חשוב מאוד להשקיע מחשבה במסמך ההכנה לפגישה הראשונה: הוא יעזור לי לאבחן ולהבין את העסק שלכם לעומק, לחקור את הנתונים בעצמי ולהגיע לפגישה/ות שלנו עם תובנות ומחשבות ראשוניות אותן נפתח יחד. 

שיחות הייעוץ

בשיחות שלנו נתמקד בסוגיות הליבה העסקיות והשיווקיות אותן נרצה לפתור/להבין, נקבל החלטות מעשיות ונגזור משימות שאותן תצטרכו לבצע בין הפגישות. בסוף כל פגישה תקבלו משימות ודברים לבדוק, ותצטרכו לשלוח אלי את הממצאים לפני הפגישה הבאה, ע"מ שאעבור על הדברים ואתכונן לפגישתנו.

לרוב, הפגישות גדושות בתוכן, ובזכות מודל העבודה שלי, הן מכסות במפגש אחד דברים שבד"כ לוקחים 2-3 מפגשים בתהליכי ייעוץ רגילים. עליכם להיערך לתהליך הייעוץ ולפנות זמן עבור משימות הבית שתקבלו, וזאת כדי להפיק את המיטב מהזמן שלנו יחד.

הפגישות נערכות בשיחת טלפון. בעבר הצעתי גם פגישות פיזיות (פנים אל פנים) וגם פגישות בווידאו (סקייפ/זום). לאחר בחינת התוצרים של הלקוחות בכל פלטפורמות השירות, התברר כי החזר ההשקעה על שיחות הטלפון גבוה יותר, הן יעילות הרבה יותר מאשר פגישות פיזיות ומראות תוצאות טובות במקצת לעומת שיחות וידאו. לכן, זו שיטת העבודה היחידה שאני מציע היום. במקרים חריגים שבהם אתרשם כי יש בהן צורך, ניתן יהיה לבצע שיחות ייעוץ בווידאו.

זה מובן מאליו, אבל אני כותב כדי שיהיה: מומלץ לסכם לעצמכם את תוכן הפגישה וניתן גם להקליט אותה, אם תרצו. את סיכום הפגישה תוכלו לשלוח אלי, על מנת שאעבור על הדברים, אצליב את מה שכתבתם עם הרשימות שלי, ואתן המלצות להמשך ואת שני הסנט שלי :)

זמינות לתהליך הייעוץ

הזמינות שלכם לתהליך הייעוץ חיונית וחשובה להצלחת התהליך שנעשה יחד. כפי שצויין קודם, פגישות הייעוץ גדושות בתכנים ויש משימות אותן תצטרכו לבצע בין הפגישות, על מנת להגיע לתוצאות ולנצל את זמננו ביחד. עליכם לפנות זמן ביומן לצורך "שיעורי הבית" והמשימות אותן תקבלו בין הפגישות. אנו נרווח את הפגישות בהתאם לצורך, למספר המשימות ולקצב העבודה שלכם, כמובן. 

בד"כ לו"ז העבודה שלי מלא חודשיים קדימה, ויש לקבוע את הייעוץ כמה שיותר מוקדם. כך גם יהיה לכם (ולי) זמן להיערך לייעוץ ולהכין את כל החומרים הנדרשים.
פגישות בודדות או פגישות חירום במצבים עסקיים המחייבים זאת, אפשר לקבוע בפרק זמן קצר יותר, לפי הצורך ובהתאם לזמינות שלי בלו"ז. 

תעריפי ייעוץ אסטרטגי וייעוץ שיווקי

ייעוץ אסטרטגי ממוקד מאפשר לעשות עבודה מעמיקה ומשמעותית במספר מצומצם מאוד של פגישות. 

אבחון מקצועי לעסק ופגישת ייעוץ חד-פעמית: 1,250 ש"ח לפני מע"מ. 
הייעוץ כולל אבחון מעמיק, משימות שתקבלו להכין לקראת הפגישה, מחקר מקדים, סקירת מתחרים ובחינה מקצועית של החומרים שתעבירו אלי, כולל דו"חות, מסמכים ותכנים נוספים לפי אופי העבודה. לאחר מכן ניפגש לפגישת ייעוץ בה נדון בתכנים ונסקור את הצעדים הדרושים כדי לטפל בבעיות ואתגרים שעלו במהלך תהליך האבחון.
שיטת העבודה מאפשרת לכנס לפגישה אחת שניים עד שלושה נושאי ליבה משמעותיים ולכן ייעוץ חד-פעמי מומלץ כנקודת פתיחה לכל מהלך אסטרטגי, שינוי בעסק או שיפור שאתם מבקשים להכניס בו. 

רוכשי קורס "אסטרטגיה שיווקית" ומשתתפי מרתון האסטרטגיה שלי זכאים לרכוש בשנת רכישת הקורס (קלנדרית) עד 4 שעות ייעוץ בתעריף מופחת של 900 ש"ח לפגישה לפני מע"מ. ניתן לרכוש פגישה בודדת בתעריף זה.

ייעוץ מתמשך: 1,000 ש"ח לפני מע"מ.
ברוב המקרים אמליץ על פגישת ייעוץ בודדת ואשתדל לכנס לתוכה את עיקרי הנושאים עליהם תרצו להתייעץ.
במקרים מסויימים אמליץ על מספר פגישות, על פי רוב - בין שלוש לשש, לפי מורכבות האתגר, ובחלקם אציע תהליך מתמשך, של פגישה תקופתית אחת לרבעון וכדומה. 
בשיטת הייעוץ בה אני עובד, מספר פגישות הייעוץ הנדרש לעסק הוא נמוך ביחס לייעוץ סטנדרטי, והתוצרים איכותיים, עקביים ומוכחים, כך שהשאיפה היא ליצור מסגרת עבודה טובה עבור היזם/ת, מבלי להכביד, כלכלית, על ביצועי העסק בתהליכי ייעוץ ארוכים ולא יעילים.

משך כל פגישה: 60 דקות.

תנאי תשלום:

התשלום הוא מראש בהעברה בנקאית, אפליקציית תשלום או בכרטיס אשראי. ביטולים ושינויים יתקבלו עד 24 שעות לפני הפגישה.
לקוחות שרכשו חבילת ייעוץ ולא השתמשו בכל השעות (מכל סיבה) יקבלו זיכוי מלא עבור שעות הייעוץ שלא סופקו.
המחירים המפורטים בדף זה מתייחסים לייעוץ לעסקים קטנים (לפי הגדרה עדכנית של משרד הכלכלה). תאגידים וארגונים גדולים יחוייבו עפ"י תעריף הייעוץ לארגונים.
לכל המחירים יתווסף מע"מ כחוק. 

ייעוץ על ידי מתמחים ומתלמדים

לצד ייעוץ פרטני באופן אישי, אני מציע שירותי ייעוץ הניתנים על ידי המתלמדים והמתמחים שאני מכשיר מדי שנה. כל היועצים סיימו בהצלחה קורס הכשרה מקיף ועובדים איתי באופן פרטני בסופרוויז'ן. 

  • תעריף יועץ בהתלמדות - 180 ש"ח לשעה לפני מע"מ.
  • תעריף יועץ בהתמחות - 250-500 ש"ח לשעה לפני מע"מ, תלוי בסוג ההתמחות ואופי הייעוץ/התערבות הנדרש.

אני מלווה את כל תהליכי הייעוץ ומעורב באופן אישי בעבודתו של היועץ/ת מולכם לאורך כל הדרך. 

כמו כן, אני מסייע להנגשת שירותי הייעוץ של היועצים שלי דרך "מעוף" במחיר מסובסד: 80 ש"ח לשעת ייעוץ לפני מע"מ.

הכשרת יועצים ומלווים עסקיים

אני מציע תוכנית מקצועית ומקיפה להכשרת יועצים ומלווים עסקיים.  מדובר במסלול ייחודי המכשיר אנשי מקצוע - יועצים, מאמנים ומלווים עסקיים - ועוזר להם לבנות עסקי ייעוץ מוצלחים ואיכותיים. בוגרי התוכנית השתלבו בתפקידי ייעוץ בחברות, הקימו חברות ייעוץ פרטיות או/ו מגישים שירותי ייעוץ דרך גופים כמו מעוף, קרן שמש ועוד. 

לצד זה, אני עובד באופן פרטני עם יועצים ויועצות על פיתוח עסק הייעוץ שלהם - בפגישות הדרכה (סופרוויז'ן) בהתאם לפרוטוקולים מקצועיים ומתודולוגיות עבודה בדוקות ואפקטיביות.

רוצים להתייעץ? אשמח מאוד! 

דברו איתי :) כתבו לי בהרחבה עליכם ועל העסק, ספרו לי איזו עזרה אתם צריכים והוסיפו קישורים וכל מידע אחר שיכול לעזור לי לעזור לכם. תוכלו לכתוב לי דרך האתר או במייל (contact@taleitan.co.il). אפשר גם לשלוח לי הודעה לווטסאפ וניקח את זה משם. 

עקב עומס פניות אני עשוי להתעכב לפעמים בהחזרת התשובה. אני קורא ועונה לכל ההודעות בקפידה, באופן אישי, ולפני שאכתוב לכם אני אקרא את כל מה ששלחתם וצירפתם. לכן, זה לוקח לי קצת זמן להגיע לכולם - ואני מתנצל על זה מראש ומודה על ההבנה.

אשמח מאוד לבדוק אפשרות לעבוד יחד אתכם על העסק שלכם, בשעת ייעוץ בודדת או בחבילת ייעוץ קצרה (או מתמשכת, תלוי בכם ובצורך). 

תודה שהקדשתם את הזמן לקרוא את כל המידע בדף הזה,
ומקווה שנשתמע בקרוב :)

 

לקריאה נוספת, הנה כמה מאמרים שיעזרו לכם בתהליך בחירת היועץ, אם אתם עדיין לא בטוחים האם אתם זקוקים לייעוץ, ואם כן, אז מאיזה סוג: