פנג שוואי בשירות העסק שלכם

המטרה העיקרית שלנו כבעלי עסקים היא להביא שפע כלכלי וליצור אווירה טובה ונוחה לנו וגם ללקוחות שמקבלים את השירות שלנו הן במשרד או מחוצה לו. המדריך הבא יעזור לכם לעשות זאת בקלות / חיה משעני, פוסט אורח

המטרה העיקרית שלנו כבעלי עסקים היא להביא שפע כלכלי וליצור אווירה טובה ונוחה לנו כבעלי העסקים, ועל אחת כמה וכמה ללקוחות שמקבלים את השירות שלנו הן במשרד או מחוצה לו. למיקום ולעיצוב העסק יש השפעה רבה על התפקוד והתפוקה שלנו כבעלי עסקים וכן על העובדים, אם יש כאלה.

ניתן לראות זאת בבירור בחברות ההייטק, דוגמאת משרדי גוגל, שדואגים לרווחת העובדים החל מעיצוב סביבת העבודה ועד לפינוקים שונים ומגוונים בפעילויות העשרה, ספורט ואוכל טוב. אבל לא חייבים להיות גוגל, כדי ליישם כמה עקרונות פשוטים בהצלחה וביעילות כדי להפוך את החלל למזמין יותר, נעים יותר ובעיקר – יעיל יותר מבחינה אנרגטית.

למשל, כשמדובר בעסק שעובד עם לקוחות, והרבה מהם, חייב שייראה ושידעו על קיומו ולכן שילוט הכוונה נכון מבחוץ יעשה עבודה מצויינת. אך זה לא מספיק, חשוב שתהיה בחוץ תנועה ערה של צ'י שתזרום ותגרום לאנרגיה להיות בתנועה מתמדת. שביל הגישה אל העסק צריך להיות נוח ונגיש, מרווח ונעים למראה העין. תחשבו שאם הלקוחות שלכם מתקשים להגיע אליכם לעסק על אחת כמה וכמה אנרגיית השפע תתקשה להגיע גם אליכם.

אז על מה צריך להקפיד ומה כדאי לעשות כדי ליצור סביבה עסקית טובה ותומכת?

הכניסה לעסק:

חשוב שתהיה מרווחת ומזמינה. הכניסה לעסק מהווה כרטיס ביקור ועליה לשדר איכות ואמינות כבר מהרגע הראשון שלקוח נכנס אליכם.

מיקום ישיבה:

חשוב לשבת בשולחן העבודה כאשר הפנים מופנות לכיוון הדלת ועדיף בקו אלכסוני כדי שהצ'י שנכנס דרך הדלת לא יהיה מכוון באופן ישיר מולכם ולאפשר להזדמנויות להגיע אליכם בצורה נוחה ונעימה.

חשוב לשבת עם הגב לקיר כדי ליצור תמיכה ומשענת אחורית. כאשר אנו יושבים עם הגב לקיר יש לנו תחושה של הגנה וביטחון. אם אין אפשרות כזאת בחלל ונאלצים לשבת עם הגב לחלון רצוי לתלות וילון ולהסיט אותו כדי ליצור את התחושה של הקיר.

בשום אופן לא לשבת עם הגב לדלת, ישיבה כזאת מדומה לישיבה עם הגב להזדמנויות ואת זה אנו רוצים למנוע כמובן.

אם ידוע לכם כיוון הישיבה התומך בתחום הקריירה והקידום כמובן שהוא בעדיפות גבוהה. את כיוון הישיבה ניתן לדעת על-ידי חישוב של תאריך הלידה שלכם, באמצעות יעוץ פנג שוואי פרטני.

סדר וארגון:

סדר וארגון במשרד הוא אחד הפרמטרים החשובים ביותר לקידומו של בעל העסק. סדר וארגון הוא גם אחד הגורמים להסחת הדעת בהפרעות קשב וריכוז והסטטיסיקה אומרת שלפחות כל אדם שלישי מאובחן בהפרעת קשב וריכוז.

פנו ניירת מיותרת מהשולחן, קלסרים וספרים שאינם נחוצים לכם לעבודה השוטפת ואחסנו אותם בארונות אחסון או מדפים המיועדים לכך.

השאירו מספיק מקום על השולחן, לפחות 50 ס"מ פנוי, כדי לאפשר חשיבה רחבה יותר שתעודד ותעלה את תפוקה שלכם ופחות תסיח את דעתכם.

הציבו את המחשב בפינת השולחן כדי לחסוך מקום ושיישאר לכם מספיק מקום לעבודה.

חדר מואר ומזמין

בחירת צבע:

לצבע יש חשיבות רבה בעיצוב החלל. לצבע יש תדר ומחקרים הוכיחו שאפשר אף לרפא בעזרת צבע. בחירה נכונה של צבע יכולה לקדם את העסק ולמשוך לקוחות מסוימים בהתאם לסוג העסק. הנה כמה דוגמאות:

צבע ירוק – הוא צבע שמעורר צמיחה ויצירתיות ומתאים לעסקים חדשים בתחילת הדרך, לעוסקים באומנות, סדנאות ובתי מלאכה.

צבע סגול לילך, ירוק בהיר – הם צבעים המשדרים רוגע ושלווה ומתאימים למטפלים העוסקים ברוח.

צבע כחול – מתאים למשרדים העוסקים בתקשורת.

צבע אדום, צהוב, כתום, חום – צבעים חמים וממריצים המתאימים לעסקי המזון, מסעדות FAST FOOD, מזנונים וכד'.

שחור, זהב, כסף – צבעים המשדרים כבוד, יוקרה, צבעים שמזמינים שפע, מתאימים לעסק מבוסס ובעל מוניטין כדוגמת משרדי עורכי דין, מתווכים, נדל"ן וכד'.

תאורה:

לתאורה חשיבות רבה בעסק, אם החלל חשוך התפוקה יורדת לעומת חלל מואר שרוב שעות היום נכנס אור יום או קרני שמש שיוצרים תחלופת אנרגיה חיונית לאדם.

רצוי שהתאורה תהיה חזקה ותלויה כלפי התקרה על מנת ששטף האור יכסה שטח רחב ככל שניתן.

תאורה ממוקדת אינה רצויה מאחר והיא יוצרת הצללה על שולחן העבודה וזה דורש יותר מאמץ וריכוז.

אם רוצים תאורת אווירה אפשר להוסיף אותה על השולחן או בפינת החדר וזאת בנוסף לתאורה המרכזית בחלל.

תעודות:

רצוי ומומלץ מאוד לתלות תעודות הוקרה, סיום לימודים, תואר, קורסים, רישיון עסק וכדומה. את התעודות לרכז על הקיר הדרומי במשרד כדי להדגיש ולהציג את היכולות המקצועיות שלכם, לחזק את הסטטוס והמוניטין של העסק. אזור הדרום על פי תורת הפנג שוואי מייצג את הפרסום וההכרה החברתית של האדם.

לסיום:

עיצוב העסק על-פי עקרונות הפנג שוואי מאפשר סביבה הרמונית, מאוזנת ונעימה המזמנת שפע כלכלי ותמיכה לעסק שלכם. כך תוכלו להבטיח סביבה נעימה ומהנה לעבודה ולקבלת לקוחות, וכן זרימה של אנרגיית הצ'י שתועיל לכם וגם לעסק שלכם.

חיה משעני היא יועצת פנג שוואי מוסמכת ומעצבת פנים. להמשך התייעצות ושאלות, וכן למידע נוסף, טיפים ורעיונות מוזמנים/ות לבקר בדף הפייסבוק שלה.

קרדיט תמונות: InterContinental Hong Kong, , woodleywonderworks,

הרשמו לעדכונים על מאמרים חדשים: