איך ליצור פינת עבודה מושלמת כשאין מקום למשרד ביתי

אחד הדברים החשובים שצריך לעשות כשמקימים עסק חדש, הוא ליצור מקום משלכם, שיהיה מאורגן לפי הצרכים המדויקים וייאפשר לכם לבצע את כל פעולות העסק בצורה נוחה ומסודרת. הנה כמה רעיונות שיעזרו לכם ליצור פינת עבודה מושלמת

פינת עבודה היא אחד הדברים הראשונים שאנחנו צריכים ליצור לעצמנו כשאנחנו מתחילים לעבוד מהבית (באופן חלקי או מלא). מקום מסודר ונעים, מזמין ונוח, שבו נוכל לעבוד ולנהל את הפעילות שלנו הוא חיוני לתהליך הקמת העסק וניהולו. זהו גם שלב משמעותי מבחינה סמלית, משום שכך אנחנו משדרים לעצמנו ולעולם מסר של רצינות והתחייבות. זהו אחד הדברים החשובים שצריך להתחיל בהם, לדעתי: מקום משלכם, שיהיה מאורגן לפי הצרכים המדויקים וייאפשר לכם לבצע את כל פעולות העסק בצורה נוחה ומסודרת.

רוב האנשים שיוצאים לעצמאות, מקימים עסק או/ו מתחילים לעבוד מהבית, מתחילים בקטן. רק מעט מאיתנו יכולים להרשות לעצמם חדר עבודה / משרד ביתי שלם, ורובנו צריכים להתחשב באילוצי מקום כשאנחנו בוחרים את איזור העבודה שלנו. במילים אחרות: "לעשות מקום" לפונקציה החדשה שאנחנו מתחילים בחיינו (וכך גם בבית). אבל מה שנראה כחיסרון, עשוי להתברר להיות דווקא יתרון: חלל קטן מצריך יצירתיות ויוזמה, והתוצאה יכולה להיות קומפקטית ומושלמת. כל מה שצריך זה קצת השראה.

משרד ביתי קטן

פינת העבודה הזו היא נקודה טובה להתחיל למצוא השראה לעיצוב המשרד/איזור עבודה שלכם בבית. משטח עץ פשוט המונח על רגלים וצמוד לחלון, יכול להיות שולחן עבודה שימושי ונוח. הישיבה מול חלון תאפשר לנו ליהנות מאור טבעי ונעים, אוויר צח, תחושה של מרחב ואולי גם קצת נוף. אם אתם ממש מצומצמים במקום, תוכלו להשתמש במחשב נייד ולהניח אותו בצד בסוף יום העבודה – כך שהמשטח יישאר פנוי וקישוטי.

משרד ביתי

הבלוג הנהדר Apartment Therapy כולל שפע רעיונות וטיפים לעיצוב הבית ואינספור צילומי השראה. אני אוהב את הפתרון היצירתי הזה שלהם לאיזור עבודה דו-שימושי. הוא קצת קטן, אבל גם מקסים ויעיל. כוננית מדפים ובאמצעה שולחן עבודה יוצרת תחושת פרטיות ואינטימיות בתוך "כוך" עבודה נעים וצבעוני. המדפים עוזרים לארגן את הדברים הקטנים שצריך ליד המחשב, ספרים, דפים וכו'.

פינת עבודה ממוצרי איקאה

עוד שימוש מעניין בכונניות אפשר לראות בתמונה למעלה, מתוך האתר prettyprovidence.com. כאן הציבו משטח עבודה על שתי כונניות איקאה ויצרו פינת עבודה זולה וחביבה בדיוק בגודל המתאים. אם אתם משתמשים במחשב נייח, תוכלו להניח אותו בתוך אחת הכונניות ("רגליים"), אבל אל תשכחו לחורר פתחים לזרימת אוויר ולכבלים בחלק האחורי ובצדדים.

משרד ביתי קטן

את הרעיון המקסים הזה מצאתי בפינטרסט (כמובן). הוא אמנם מעט ילדותי וקיטשי, אבל עם סטיילינג נכון יכול להיות אופציה טובה למי שלא יכול להרשות לעצמו שולחן עבודה שלם, ובכל זאת רוצה להרגיש בסטייל. זו פינת עבודה עם המון אישיות והיא מתאימה לאנשים עם אופי גדול מאוד (ובינינו, רוב היזמים והעצמאים העובדים מהבית הם כאלו). כל מה שצריך זה למצוא שולחן ישן, לבקש מהנגר (או חבר מוכשר) לנסר אותו באמצע, וקצת צבע מרענן ונעים לעין. תולים את השולחן על הקיר בעזרת דיבלים חזקים (כדי לתמוך במשקל) – והרי לכם פינה מיוחדת שכולם ידברו עליה.

פינת עבודה ביתית קטנה

הנה עוד דוגמה לשימוש אלגנטי ב"חצי שולחן" או פינת עבודה מרחפת התלויה באוויר ומשאירה ומנצלת היטב את החלל הקטן. זה פתרון חמוד, מעניין ומאוורר מאוד.

בהקשר הזה כדאי להזכיר טיפ קטן: כאשר מתכננים פינת עבודה קטנה בבית, כדאי לחשוב "אנכית" – לנצל את הגובה לתליית לוחות השראה (כמו בצילום), למדפי אחסון קלים וכו'. כך מנצלים שטחים שבד"כ נותרים מתים ולא שימושיים ומוסיפים פונקציונליות.

פינת עבודה

זו כבר פינת עבודה הרבה יותר מפנקת ועשירה, בזכות הצבעוניות של לבן/זהר והשימוש בלוח רקע גדול שמזמין נעיצה. אני לא משוכנע שצריך את כל האקססוריז שפיזרו שם, ואולי כדאי לשקול קצת לפנות מקום לדברים קצת יותר חשובים (כמו חומרי עבודה, מסמכים וכדומה) – אבל זה בהחלט צילום מעורר השראה שמראה שלא חייבים ללכת בגדול כדי לעשות את זה בגדול. הצילום מתוך האתר: theeverygirl.com.

פינת עבודה קומפקטית של NUBO by Ligne Roset

אני אוהב מאוד את הארונית התלויה הזו. היא נקראת NUBO ועוצבה על ידי Ligne Roset, מעץ, מתכת ובד צבעוני. הכוננית נצמדת לקיר ונפתחת למשטח עבודה מינימלי (אך בהחלט מספק) לעבודה עם מחשב נייד / טאבלט, וכוללת גם מקום קטן לאחסון ניירת, ספרים וכו'. זה פתרון באמת-מינימלי לעמדת עבודה מושלמת כאשר באמת אין מקום לכלום וחייבים לנצל כל קיר פנוי. האמת היא שאני הייתי משאיר אותה פתוחה כל הזמן, בגלל שהיא כל כך יפה ומיוחדת!

פתרון מקסים של balkonzept.de לפינת עבודה ניידת למרפסת ולחצר. מתאימה במיוחד לימים אביביים

עוד רעיון עיצובי נהדר, הפעם של balkonzept.de, שיוצר פינת עבודה ניידת למרפסת ולחצר. זהו משטח הנתפס על מעקה הבניין ובו איזור עליו ניתן לעבוד בנוחות וכן מקום לעציצים. פתרון מושלם לימים אביביים ונעימים, שבהם עושה חשק לצאת החוצה ולעבוד. היחידה נמכרת אונליין (לא ברור אם ניתן לשלוח לישראל, ובאיזה מחיר), ומגיעה במגוון צבעים.

פינת עבודה קטנה

בהרבה בתים יש פינות כאלו, שלא ברור מה אפשר לעשות איתן: קיר תומך, חיבור שהיה למרפסת שפורקה ועוד. הנה דוגמה לניצול אופטימלי של כוך כזה: שולחן עבודה מרחף "הדחוס" בדיוק בין הקירות, קיר רקע צבוע בצבע גיר המאפשר לכתוב עליו עם גירים (לבנים או צבעוניים) ומדפים מינימליסטיים התלויים מלמעלה ומוסיפים איזורי אחסון וקישוט.

פינת עבודה קטנה

ולסיום, עוד פינה קטנה ומתוקה במיוחד, מתוך bloglovin.com, עם שולחן וינטג' מינימליסטי ומאוורר, מנורה עומדת ומעט אקססוריז (שכמובן, יצטרכו להיעלם לטובת ציוד העבודה שלכם).

אני מקווה שהרעיונות כאן נתנו לכם חשק לצאת וליצור לעצמכם פינת עבודה קטנה משלכם בבית. בהצלחה!

קרדיט תמונות: prettyprovidence.com, , Stylizimo, , Apartment Therapy, , פינטרסט, , decoholic, , theeverygirl.com, , NUBO by Ligne Roset, , balkonzept.de, , decoist.com, , bloglovin.com,

הרשמו לעדכונים על מאמרים חדשים: