חג השוטטות: היום שבו מעבירים את החיים והעסקים להילוך ראשון

חג השוטטות המצויין היום ברחבי העולם הוא אירוע שמזכיר לכולנו לקחת את החיים לאט יותר, לצאת להסתובב, ולהתבונן בכל הדברים שקורים סביבנו ובד"כ נעלמים מאיתנו. זו גם הזדמנות מצויינת להאט את הקצב בעסק ולהתחיל להתייחס אליו (ואל עצמנו, בהתאמה) קצת יותר יפה

היום מצויין בעולם חג השוטטות (World Sauntering Day), שמזכיר לנו לקחת את החיים לאט יותר, לנשום עמוק יותר, ובאופן כללי, ליהנות יותר מהרגע, מהיומיום, מהכאן והעכשיו.

במציאות ממהרת, רובנו, ובעיקר אלו מאיתנו שמנהלים עסקים ונמצאים יומיום בתוך הקלחת הלוהטת של ניהול ושיווק וקידום ולקוחות ו-אוף- כל שאר הדברים המשמחים אך מעייפים האלו, צריכים לקחת שניה נשימה ולעצור, ואם לא לעצור לגמרי, אז לפחות להאט את הקצב. להפסיק לרוץ, ולהתחיל ללכת. ולו רק ליום אחד, ובודד.

היום הזה מציע בחובו גם הזמנה לצאת מהבית ולהסתובב ברחובות. בלי מטרה מוגדרת, ובלי יעד סופי, ועם הרבה תשומת לב למה שמתרחש סביבנו. זו הזדמנות לראות, באמת לראות, במה שמתחולל סביבנו: ברחובות שליד ביתנו, בגנים, בכבישים, בחלונות הראווה. להתבונן ולספוג ולחשוב. כמו מדיטציית התבוננות, תוך כדי תנועה, אם תרצו.

באופן פרדוקסלי, ברוב מדינות העולם – וגם המתוקנות שבהן – יש חוק נגד שוטטות. כאילו והמחוקק מבקש לומר שאדם המטייל ברחוב, מבלי שיש לו מטרה מוגדרת, הוא למעשה עבריין. אני לא חושב שיעצרו אתכם על טיול רגלי (ולמרות שזו חוויה מעניינת כשלעצמה, רובנו משתדלים להימנע מכאלו הרפתקאות), אבל יש צד חתרני משהו בהליכה הזו שיוצאת נגד כל מה שאנחנו רגילים.

אני חושב שאם תנצלו את ההזדמנות הזו ותצאו לכם לשוטט, מעבר להנאה שבעצם ההליכה וההתבוננות, תוכלו לחלץ גם תובנות מעניינות שאולי, בתקווה, ישמחו אתכם וייתכן שגם ישפיעו על החיים שלכם. אני יודע שבכל פעם שאני לוקח את פסקי הזמן האלו, משהו טוב קורה בחיי – בין אם בחיים האישיים, ובין אם בחיים המקצועיים, העסקיים.

אז בלי מקל, ובלי תרמיל, פשוט קחו את עצמכם וצאו לשוטט. ואם לא לשוטט, אז לפחות זיכרו לקחת את הדברים קצת יותר לאט. היום, ואם תראו כי טוב, אז גם בשאר הימים שאחריו.

עוד בנושא

הרשמו לעדכונים על מאמרים חדשים: