עסקי מוח

תוכנה חינמית של זירוקס מציעה לעשות לכם סדר במוח. באמצעות חיבור לממשק אאוטלוק, התוכנה בודקת את לוחות הזמנים שלכם, את האימיילים והפגישות, ומציעה ניתוח מלא של הנקודות החלשות בתקשורת שלכם עם העולם

תאגיד זירוקס (Xerox) ידוע בעיקר בשל מכונות השכפול שלו, אך הוא עוסק במגוון רחב של תחומים נוספים כמו ניהול מסמכים, שירותי אאוטסורסינג ופיתוח כלים ממוחשבים ומכאנים לשיפור התפעול העסקי והטכני של חברות וגופים מסחריים רבים. כעת משווקת החברה תוכנה חדשה שמתיימרת לעשות סדר אפילו במוח שלכם. כן, אתם קוראים נכון.

מדובר בגימיק שיווקי מבריק, שמציע למשתמשים מרחבי העולם להוריד תוכנה קלה יחסית לתפעול ושימוש, הבודקת את "תפקודי המוח" שלהם, ובוחנת האם הם מנצלים את הזמן שלהם בצורה נכונה ומייטבית. התוכנה עצמה אינה בודקת את תפקודי המוח שלכם או את היכולת שלכם להתמודד עם משימות היומיום בעסק שלכם, אבל היא בהחלט מספקת תמונת מצב מהימנה ועדכנית על דפוסי התפקוד שלכם ומציעה כלים לשיפורם.

באמצעות חיבור לממשק אאוטלוק, התוכנה בודקת את לוחות הזמנים שלכם, את האימיילים והפגישות, ומציעה ניתוח מלא של הנקודות החלשות בתקשורת שלכם עם העולם. היא למשל מגלה מי האדם המעצבן ששולח לכם אימיילים גוזלי-זמן, מדווחת על הזמן היקר שאתם מבזבזים בישיבות אינסופיות במשרד, ודואגת להציע לכם סדר יום אלטרנטיבי.

על פניו מדובר בתוכנה מופלאה, שתגביר את התפוקה שלכם ותעשה לכם סדר ביומיום. ובו בזמן, כדאי לזכור שהתוכנה הזו מביאה אתכם לקו האמצע של הבינוניות, משום שהיא שואפת "לייעל" מבחינה טכנית את התפקוד שלכם במשרד וזאת מבלי לקחת בחשבון את המרכיב החשוב ביותר בתהליך: המוח שלכם. בניגוד גמור לשמה, התוכנה לא לוקחת בחשבון את האדם היושב מול המחשב, וכמיטב התאגידים האמריקנים (ובכלל) היא שואפת ליישר קו עם הנורמה ההתנהגותית הרגילה. היא תציע לכם סדר יום שאני, באופן אישי, לא יכול אפילו לדמיין את עצמי מנהל, ותדכא אתכם כשתגיד שאתם לא מספיק יעילים לפי הסטנדרטים של זירוקס.

אבל יש לה גם צדדים חיוביים: אם תקחו את ההמלצות שלה בהומור ובחיוך, תוכלו לאתר ואולי גם לתקן את נקודות התורפה שלכם, לנצל יותר נכון את הזמן שלכם ולשפר את החוויה שלכם במשרד.

עדכון: נכון להיום (2016) נראה שהתוכנה ירדה מהאוויר וכבר לא ניתן להוריד אותה מאתר זירוקס. חבל.

הרשמו לעדכונים על מאמרים חדשים: