איך להשתמש ב-Shop Updates באטסי כדי לספר את הסיפור שלכם

ה-Shop Updates של אטסי הם פלטפורמה לספר סיפור. הם מאפשרים לכם לפרסם תצלומים מתוך העולם שבו אתם פועלים ולשתף את הקונים והקונות שלכם בחווייה שעוטפת את המוצרים. זו יכולה להיות טעימה מהיומיום, מהעבודה בסטודיו, מהמקום שבו אתם חיים ועוד ועוד. הנה כמה דוגמאות מוצלחות במיוחד שיתנו לכם השראה ורעיונות לעדכונים בחנות שלכם

אפשרות ה-Shop Updates הזמינה למוכרים באטסי (דרך האפליקציה הייעודית לבעלי חנויות, זמינה להורדה לאנדרואיד או אייפון) היא דרך מצויינת לספר לעולם על החנות שלכם, תהליכי העבודה שלכם והמוצרים שאתם מייצרים ומוכרים.

מהם ה-Shop Updates האלו והאם באמת צריך אותם?

עדכוני החנות הם המקבילה של אטסי לפוסטים ברשתות חברתיות דוגמת פייסבוק, אינסטגרם ופינטרסט. הם מוצגים בדף הבית של הלקוחות שעוקבים אחרי החנות שלכם (ז"א, שליבלבו אותה), ומקושרים – תמיד – למוצר מסויים בחנות שלכם. הקישור הזה קצת מבלבל, יש להודות, והוא גורם לבעלי חנויות רבים לפרסם את תמונת המוצר שמופיעה ממילא בדף המוצר (הליסטינג) וקישור אליו. בעוד שזו אפשרות מקובלת ופופולרית, היא לא הכי אפקטיבית ולא הכי יצירתית. אולי אפילו קצת משעממת.

אני מעדיף לראות ב-Shop Updates של אטסי פלטפורמה לספר סיפור. הם מאפשרים לכם לפרסם תצלומים מתוך העולם שבו אתם פועלים ולשתף את הקונים והקונות שלכם בחווייה שעוטפת את המוצרים. זו יכולה להיות טעימה מהיומיום, מהעבודה בסטודיו, מהמקום שבו אתם חיים ועוד ועוד.

זהו דף חלק ופתוח שמזמין שעשועים וכיף, והוא נותן לבעלי חנויות הזדמנות לספר משהו על עצמם ובכך לקשר את הגולשים, רגשית, לחנות ולמוצרים. הקונטקסט (ההקשר) של הפריטים חשוב ביותר, וחנויות שמוכרות סיפור וחוויה (בטקסט ובתמונות) בדפי המוצרים שלהן – משיגות מעורבות גבוהה יותר של קונים פוטנציאליים ומניעה אנשים לפעולה המיוחלת, הרכישה.

אספתי כמה דוגמאות טובות לשימוש ב-Shop Updates, שמדגימות את הגישה שלי לדברים. בכל אחת מהן תראו איך בעל/ת החנות פרסמה את המוצר שלה בדרך שעושה חשק להכיר, לשמוע, לקרוא, וגם לקנות. הדוגמאות כאן הן רק ההתחלה, והן נועדו לשמש עבורכם מקור השראה לעדכונים האישיים בחנות שלכם.

הציגו את תהליכי העבודה שלכם

קונים רבים באטסי הם גם יוצרים בעצמם, או אנשים המתעניינים בכל תחום ה-Arts and Crafts. לכן, עדכוני חנות שמציגים את תהליכי העבודה אפקטיביים מאוד בתיווך (Mediating) ותקשור (Communicating) של המסרים שלכם. הם מאפשרים תחושה של מגע ישיר עם תהליך העבודה ומכניסים את הקונה ישירות לסטודיו ולחיים שלכם, כך שהוא מרגיש מעורב. יתרון נוסף של עדכונים כאלו, הוא השקיפות: כך הקונים מוודאים שהמוצרים אכן נעשו בקפידה, בעבודת יד, ומקבלים הצצה אל מאחורי הקלעים של תהליך העבודה. זה נהדר ומרגש את כולם.

Etsy Your place to buy and sell all things handmade3

בדוגמה הזו החנות DesiFabrics שמוכרת בדים וכלים ליצירת טקסטילים (במקרה הזה – חותמת עץ מגולפת) מראה את התהליך. גזע עץ מנוסר עובר חריטה ידנית, שיוף והקצעה, והופך להיות חותמת מפורטת מאוד. התחושה שמועברת כאן היא של אומנות (Craftsmanship) והיא גורמת לנו להעריך יותר את החותמת – הלא זולה, אגב, ביחס לחותמות אחרות בייצור תעשייתי. בעיניי, סביבת העבודה היא אחד הדברים המרתקים שבעלי חנויות יכולים להציג בפני הקונים – ואפילו הרגליים היחפות של האיש שם מעבירות מסר של אותנטיות ואווירת הודו מיידית.

שתפו את מקורות ההשראה שלכם

השראה היא דבר מעורר השראה. יש משהו יצירתי מאוד בלראות את תהליכי העבודה הפנימיים והעמוקים שמתרחשים בתוך המוח של יוצרים והופכים אובייקט דומם, חוויה או אווירה למוצר פיזי מוגמר. מקורות ההשראה שלכם הם דרך טובה להכניס את הקונים לעולם שלכם, לסביבה שלכם וליצירה, והצגתם לקונים מאפשרת קשר כמעט אינטימי עם מה שקורה לכם בראש ובלב.

etsy updates 3

הדוגמה הזו מגיעה מהחנות של גיא שקד, Almendro, שיוצר בסטודיו הביתי שלו באניעם (וגר, אגב, שני בתים לידי :)). גיא העלה צילום של פרח עץ הרימון – שריחו נישא למרחוק במחוזותינו ואף הונצח בשיר הידוע – והפך בידיו המאומנות של גיא לתכשיט אביבי ואלגנטי. התמונה הזו (והטקסט שמלווה אותה) מכניסה אותנו ישר אל העולם של גיא, עם עצי הרימון הפורחים וריחות האביב, וחושפת את תהליך היצירה שבו הטבע הופך להיות תכשיט שמייצג את הטבע ואת האביב, בתהליך מעגלי ומעורר השראה.

הראו סקיצות ושרבוטים

עוד דוגמה להצגת תהליך העבודה נוגעת בשלב יצירת הסקיצות והתרשימים הראשוניים לעבודות. בחנות behappynow – של המאיירת הישראלית הכה-מוכשרת ג'ני מייליכוב, מוצגים עדכונים מעניינים וכייפים שמספרים את הסיפור של ג'ני והעבודות שלה. כאן אפשר לראות שרבוט ראשוני ששימש ליצירת הציור המקורי שנמכר בחנות. לא פלא שהוא נחטף מהמדף!

etsy updates 4

השתמשו בקולאז'ים כדי להציג שפע ומגוון

בדרך כלל אני לא חסיד גדול של קולאז'ים, הם מורידים את האימפקט של כל תמונה בודדת ועושים לא מעט רעש בעיניים. אבל אם משתמשים בהם נכון, קולאז'ים יכולים להיות דרך מצויינת להציג את המגוון שקיים בחנות שלכם, בדגש על מוצר ספציפי, או תוך העברת החווייה שהחנות והמוצרים שלכם מייצרים אצל הקונים. למשל, הקולאז' הצבעוני הזה של חרוזים מהחנות clbeads:

etsy updates 1

ועוד עדכון שמציג קולאז'ים, מעט שונים, גם הוא מהחנות של ג'ני, ומראה לנו את מגוון האיורים והסגנון המיוחד שלה:

etsy updates 2

במקרה של הדפסים, קולאז' הוא הדרך לספר לקונה הפוטנציאלי שההדפס המקושר הוא חלק מקולקצייה – ומזמין פשפוש בחנות, חקירת הקטגוריות השונות והמוצרים הנוספים שמשלימים את המוצר הספציפי ועושה חשק להיכנס ולגלות עוד את האסתטיקה של היוצר/ת.

צרו אווירה של תנועה והצלחה והביעו הערכה

אני אוהב במיוחד עדכונים של מוצרים שעושים את דרכם לקונים ברחבי העולם. צילומים מסניפי דואר בעולם (לא תאמינו כמה הם שונים ממדינה למדינה!), תיבות דואר, ואפילו אריזות מעוררות חשק להיות חלק מהסיפור ומחברות את הקונה מיידית לאווירה של שירותיות ולאהבה של המוכר/ת לקונים שלו/ה. זו דרך מצויינת לתקשר את האהבה הזו ואת ההערכה שאתם מרגישים כלפי אנשים שקונים בחנות שלכם, והיא ממוטטת את חומות הזרות שאופייניות כל כך למסחר אלקטרוני, והופכת את החוויה לאישית מאוד ו"אטסית" מאוד. הנה דוגמה מהחנות catfluff:

Etsy Your place to buy and sell all things handmade2

והיא אפילו צילמה את הפקידה בסניף הדואר שם. מקסימות שתיהן, לא? ?

Silk Sari s Art and Craft Supplies From India by catfluff on Etsy

ספרו על חומרי הגלם שלכם

בחלק מהמקרים, חומרי הגלם בהם אתם עושים שימוש מספרים סיפור. הילה לוי מהחנות HilaAllNaturalSoaps פרסמה את העדכון הזה, שמציג בפנינו לא רק את עלי האלוורה המרעננים שיהפכו לסבונים (מצויינים!), אלא גם את האופניים והאווירה הכללית. הצילום נעשה מנקודת המבט של הילה והוא שם את הקונה במקומה, על מושב האופניים, ומחבר אותנו מיד לאווירה. במקרה של סבונים בעבודת יד, זה חשוב כפליים להראות את חומרי הגלם, הצמחים והתמציות בהם עושים שימוש להפקת הסבונים – וזה משפר את האמינות של החנות כמו גם המיצוב שלה ככזו שעושה שימוש בחומרים משובחים ומוקפדים.

Etsy Your place to buy and sell all things handmade

אל תפחדו להיות קצת משוגעים (או אישיים)

אני חושב שהעדכון הזה מדבר בעד עצמו. אני לא יודע מי האנשים האלו, ומה הם עושים שם, אבל אני רוצה להיות שם, איתם, עכשיו. הנה קישור לחנות שלהם, אם אתם רוצים גם. אל תפחדו להיות אישיים מדי – אנשים רוצים לראות גם אתכם, לצד המוצרים שלכם, הם רוצים ושמחים להכיר אתכם ולדעת מי האיש או האשה שעומדים מאחורי המוצרים בחנות שלכם.

Custom Stamps and Engravings for Awesome People by etchythings

שתפו חוות דעת ותוכן גולשים (קונים)

הנה רעיון יצירתי (גם הוא מגיע מהחנות שהזכרתי קודם) – השתמשו ב-Shop Updates כדי לפרסם צילומי מסך של ביקורות חיוביות ויוצאות דופן וקשרו אותם אל המוצר הרלוונטי. חוות דעת הן דרך חשובה לקבל תגובה כנה ואמיתית מהקונים שלכם, והן משמשות מדד חשוב כאשר אנשים שוקלים האם לקנות מוצר כזה או אחר בחנות שלכם. אם יש לכם ביקורות מוצלחות במיוחד, אל תהססו לפרסם אותן ולשתף אותן, שכל העולם ייראה. וכמובן, לקשר למוצר המתאים.

etsy updates 5

באותו סגנון, אתם יכולים לפרסם פוסטים שעוסקים במוצרים שלכם מרשתות חברתיות שונות. מישהו קנה את המוצר ופרסם תמונה שלו בדף הפייסבוק שלכם? מישהי התלהבה מהשרשרת שיצרתם והעלתה תמונה שלה עונדת אותה באינסטגרם (ותייגה אתכם)? צלמו מסך והעלו את התמונה ב-Shop Updates, והשיגו חשיפה גבוהה יותר בקרב קהל הקונים והעוקבים שלכם. במקום שהנחתום (=אתם) יעיד על עיסתו (=העבודות שלכם), תנו לקונים שלכם למכור ולשווק עבורכם. זה הרבה יותר יעיל (וזה גם כיף!). יתרון נוסף של עדכונים מהסוג הזה: הם נותנים לקונים הפוטנציאליים תחושה של גודל, מדגימים מה אפשר לעשות עם המוצר ואיך אפשר להשתמש בו "בעולם האמיתי".

etsy updates 6

לסיכום

אופציית ה-Shop Updates של אטסי היא דרך נהדרת להביא את הקונים אל תוך העולם שלכם, לחבר אותם לערכי המותג וליצירה שלכם. היא מורידה חומות של התנגדות, מחברת בין אנשים והופכת את הרכישה לאישית ורגשית מאוד. בגלל אופי הקונים באטסי וסגנון המוצרים באתר, זו שיטה שיווקית ומכירתית יעילה וטובה, שגם תאפשר לכם לגלות ולחשוף את עצמכם כיוצרים, ובנוסף תעזור לכם לייצר חומרים לפרסום ברשתות חברתיות אחרות. את העדכונים שאתם עושים באטסי תוכלו לפרסם בפרופיל שלכם בפייסבוק, באינסטגרם של החנות או בפינטרסט, וכך להגביר משמעותית את החשיפה ובתקווה למשוך קונים חדשים לחנות שלכם.

עוד מדריכים מצויינים ומעוררי השראה:

קרדיט תמונות: צילום מסך ממדריך המוכרים באטסי,

הרשמו לעדכונים על מאמרים חדשים: