50 כלים חינמיים להתאמת צבעים

חיפוש צבעים ושילובים מוצלחים, יצירת פאלטה בקלי קלות ועוד אתרים ושירותי רשת שפשוט עושים את העבודה

סמאשינגאפפס (כבר אמרתי שיש לי פאטיש לעִברותים מזעזעים?) פרסמו רשימה מרשימה ביותר, המכילה לא פחות מ-50 כלים להתאמת צבעים. למרות שהשירותים מכוונים, רובם ככולם, למעצבים גרפיים ומעצבי אינטרנט, יש בהם גם לא מעט שימושיות גם עבור חובבי עיצוב, ובהינתן היצירתיות המתאימה והשינויים הנדרשים, גם לאלו שלא מסוגלים לבחור איזו חולצה ללבוש עם אילו מכנסיים.

מבין הכלים המצוינים שם, יש כמה שאני מחבב במיוחד. קולר הוא מקום טוב להתחיל בו בחיפושיכם אחר צבעוניות מיוחדת. מלבד צבעים, הוא מכיל גם פאלטות, סכימות והדפסים המועלים ע"י הגולשים. את רוב הדברים ניתן להוריד ישירות לתוכנות עיבוד גרפיות, ואל תתפלאו אם תמצאו שם גם דיונים ארוכים ומפורטים על מהותו של צבע מסוים, או השפעתם של שילובי צבעים על התחושה בחלל אותו הם צובעים. לפעמים זה משמים לאללה, לפעמים זה מרתק.

בדקו ת'צבע שלי הוא בעיניי יותר גאדג'ט מאשר כלי שימושי, למרות שלכאורה הוא בדיוק ההיפך הגמור מכך. הקלידו URL מסוים, וגלו עד כמה המעצב יודע מה שהוא עושה. בדיקה מהירה עם רוב אתרי האינטרנט הישראלים הראתה את מה שהעין הגרפית לא מפספסת: העיצובים שלנו מזעזעים. נסו ותיהנו.

חילוץ פאלט מצילום הוא בשבילי תענוג גדול, ואיכשהו יוצא שרוב העיצובים היותר אהובים שעשיתי – התחילו בשלב הקטן והחיוני הזה. יש כל מיני פיצ'רים, אתרים ותוכנות שיעשו זאת עבורכם, כמו הנ"ל או הנ"ל השני, אבל שום כלי אוטומטי לא יחליף את העין שלכם כשזה מגיע לציד צבעים.

לרוב אני לא נוהג ללטף את הלקוחות שלי, והם מצידם לא מגרגרים או מתחככים לי ברגל. אחד מהם יוצא דופן: ולנטינו, חתול רג-דול הורס שבלי טיפת פוטושופ זורח מצבעוניות ממכרת. כמובן שהייתי חייב לחלץ את הצבעים היפים ביותר שלו, לפאלטה החביבה עלי במיוחד. ובי נשבעתי: חדר הילדים שלנו יצבע בצבעי היוניסקס הכל כך מיוחדים שלו.

הרשמו לעדכונים על מאמרים חדשים: