Midjourney למשווקים ובעלי עסקים: עשרה סוגי פקודות שאתם חייבים להכיר

דפי נחיתה, לוגו, לוחות השראה, פאלטות צבעים, הדפסים, מודעות לפרסום ברשתות החברתיות וכרטיסי ביקור - אלו רק דוגמאות לחומרים הגרפיים שתוכלו לייצר בעזרת מנוע הבינה המלאכותית מידג'רני. הנה עשרה סוגים של פקודות שתוכלו ליישם כבר היום בשביל העסק שלכם

מנוע הבינה המלאכותית Midjourney מאפשר לנו ליצור כמעט כל דימוי גרפי בקלות ובמהירות, בעזרת הקלדת פקודות פשוטות בשפה האנגלית. הפקודות, הנקראות פרומפטים (Prompts) מוסרות למנוע מה אנחנו מצפים שהוא יעשה, והוא פועל בהתאם. במאמר זה בחרתי עשרים פקודות שבעלי עסקים, יוצרי תוכן ומשווקים צריכים להכיר, משום שהן מציגות את הפוטנציאל של הכלי הזה למשווקים ואת מה שהוא יכול לעשות בשבילנו, מדי יום. 

כדי ללמוד לעומק על השימוש במידג'רני לצרכים עסקיים, מוזמנים להירשם לסדנה שלי המוצעת במחיר ידידותי ונגיש, ולהתחיל ללמוד כבר עכשיו 🥰

1. פקודות לעיצוב אתרי אינטרנט ודפי נחיתה

העבודה השיווקית שלנו כוללת, פעמים רבות, עיצוב ובנייה של דפי נחיתה למוצרים ולשירותים שלנו, עיצוב של אתר/י אינטרנט לפעילויות השונות - וזה בדיוק המקום שבו מידג'רני יכול לככב ולייצר עבורנו - במספר שניות - השראות מעולות לעיצובים שאנחנו יכולים פשוט לקחת וליישם בקלות בעצמנו או בעזרת איש/ת מקצוע. במקום לחרוש את הרשת ולחפש השראות כלליות, אנחנו יכולים פשוט לקפוץ למידג', להקליד את הפקודות הבאות (כמובן - עם התכנים המתאימים לנו, פרטים לגבי צבעוניות, סגנון, פרופורציות ועוד) ולקבל תוצאות שמהן אפשר להמשיך ולהתקדם:

/imagine prompt: a colorful website for a language teacher for kids

Image

/imagine prompt: ui for a landing page of a marketing agency, blue and silver, simple, flat

Image

בדוגמאות למעלה השתמשתי בפרופורציה של 2:1 כדי לקבל עמוד "שוכב". לעתים, נרצה בדיוק את ההיפך, כדי לקבל עמוד גבוה יותר, ואז נשתמש בפרופורציה אחרת, למשל, 1:2:

2. פקודות לעיצוב לוחות השראה (Mood Boards)

לוח השראה הוא כלי חשוב במקצועות רבים - בין אם אנחנו מעצבים קולקציה חדשה של בגדים, ליין חדש של תכשיטים, ציורים לבית או סדרת כלי הגשה מקרמיקה, לוח השראה יכול להיות קרש הקפיצה שלנו ליצירה.

במקום לחפש השראות - התחילו ליצור אותן בעצמכם. חדר אמבטיה בוורוד וירוק אמרלד? ליין בגדים חדש בצבעוניות ייחודית? מותג דבש אלגנטי ויוקרתי? אולי טפט למטבח, או ציור לסלון, או וילון לחלון? במידג'רני כל האפשרויות פתוחות בפניכם, נותר רק לדמיין!

בלוח השראה רגיל נכלול, בדרך כלל, טקסטורות שונות, שילובי צבעים, תמונות רפרנס, וזה בדיוק מה שהפקודה mood board במידג'רני יודעת לעשות עבורנו, כפי שתוכלו לראות בדוגמאות הבאות:

 

/imagine prompt: fashion mood board for a vivid and young spring collection, women, different textures and fabrics, stripes

Image

/imagine prompt: hanadmade ceramic plates collection, mood board, organic colors, boho style

Image

/imagine prompt: mood board for mens' rings collection, luxurious and elegant style

Image

3. עיצוב לוגו למותג / ליין / פעילות

מידג'רני מצויין גם בעיצוב לוגואים ושפה גרפית. גם אם יש לנו כבר מיתוג קיים בעסק, תמיד אפשר ליצור מיתוג ייעודי למוצרים ספציפיים, שירותים שאנחנו מציעים ועוד. באופן טבעי, זה יכול להיות כלי מצויין למעצבים גרפיים, שמחפשים רעיונות וכיוונים ללוגואים עבור הלקוחות שלהם. במידג' יש עשרות סגנונות שונים של לוגואים שתוכלו לייצר, הנה כמה דוגמאות:

/imagine prompt: M graphic design logo, the letter m, 2d vector art, incorporated and themed around marketing

Image

 

/imagine prompt: a lion vector simple and elegant single line logo, vector style

Image

/imagine prompt: yellow and pink gradient logo of a dog vector style

Image

/imagine prompt: squared with round edges mobile app logo design, flat vector app icon of an owl, minimalistic, white background

Image

/imagine prompt: a simple logo, typewriter, simple black line illustration, flat, white background, vector style

Image

/imagine prompt: a cat and a dog sports team logo, logo style, white background

Image

 

4. פאלטות צבעים

צבעים ושילובי צבעים הם שני מרכיבים חיוניים באסטרטגיה הוויזואלית שלנו. במידג'רני ניתן ליצור פאלטות יפייפיות, בעזרת הפקודה color palette וכמובן תיאור של מה שאנחנו רוצים לקבל. אפשר להשתמש בפקודות נוספות, מתחום תיאוריית הצבע למשל (color theory), כדי לקבל שילובי צבעים אנלוגיים, ניגודיים ועוד. הנה כמה דוגמאות:

imagine prompt: emerald green Analogous-Colors color palette/

Image

imagine prompt: red color palette, Split-Complementary-Colors/

Image

imagine prompt: blue Color Palette, Analogous-Colors/

Image

 

5. עיצוב מודעות לרשתות החברתיות

הפקודה Social media ad design (וכמובן שגם וריאציות נוספות בכיוון הזה) תייצר לנו דימויים שבהם נוכל להשתמש לפוסטים שלנו, ובפרט לצורך יצירת מודעות לקידום הממומן. כל מה שצריך לעשות זה להזין את הפרמטרים הדרושים לנו, להגיע לתוצאה הרצויה לאחר מספר ניסיונות, ולהפוך אותה למודעה עם צילום המוצר הרלוונטי שלנו.

/imagine prompt: social media ad design for natural soap

Image

/imagine prompt: social media ad design, selling ring for men

Image

6. הדפסים (פטרנים, Patterns)

אני לא יודע למה זה ככה, אבל הדפסים מרגשים אותי!

לכן, לא מפתיע שאחד הדברים החביבים עלי הוא היכולת של מידג'רני לייצר לנו פאטרנים חזרתיים (seamless patterns) מדהימים. בשורה אחת של פקודה אנחנו יכולים ליצור הדפסים לטקסטילים, מוצרי נייר, רקעים לפוסטים שלנו בסושיאלז, לאתרים ולדפי נחיתה, ועוד ועוד. המגבלה היחידה היא הדמיון שלנו, כי אם אתם יכולים לדמיין את זה, מידג'רני יודע לצייר את זה. אתם רק צריכים לדעת איך לדבר איתו.

/imagine prompt: kitchen accessories 40s pattern --v 3 --tile

/imagine prompt: simple flat intricate repeating pattern, single line --v 2 --tile

Image

/imagine prompt: cute sugar skulls --testp --tile

Image

/imagine prompt: cute tiny cheerful cupcakes kawaii style pencil doodles pattern --v 3 --tile --q 0.5

Image

/imagine prompt: cute doodled creatures many colors vivid happy cute kawaii doodle on a white background no background --v 3 --tile

Image

7. כרטיסי ביקור / גיפטקארדים

זה אמנם לא משהו שאנחנו מעצבים ביומיום, אבל מדי פעם נחמד לעצב לעצמנו כרטיס ביקור חדש, להפיק כרטיס מתנה (גיפטקארד) או כרטיס תודה אותו אנחנו יכולים לצרף להזמנות שיוצאות מהעסק. הפקודה business card (במידג' הכל תמיד סטרייט-פורוורד!) תייצר לנו מגוון רחב של אפשרויות והשראות לכיוונים אליהם נוכל ללכת. 

/imagine prompt: social media expert, illustrated and colorful Business Card

Image

/imagine prompt: luxurious business card for a banker

Image

8. סטיקרים

אם אתם מנהלים קבוצת (או קבוצות) ווטסאפ סביב העסק שלכם, בטח כבר גיליתם כמה סטיקרים חשובים ביצירת שפה אחידה, הנכחת המותג שלכם במרחב בצורה אלגנטית ומתחכמת, והעלאת זכירות העסק, המוצרים והשירותים שלכם בקרב הלקוחות הפוטנציאליים. במידג'רני אפשר לייצר סטיקרים בקלות, בעזרת הפקודה sticker. אפשר להוריד את הרקע בקלות בעזרת כלי AI חינמיים כמו remove background, ולהפוך אותם לסטיקרים לווטסאפ (או לכל פלטפורמה אחרת) בעזרת האפליקציה החביבה עליכם.

וכמובן שלא חייבים להישאר בעולם הדיגיטלי: אפשר לייצר גרסאות פיזיות של הסטיקרים, מדבקות לאריזות שלכם, מוצר מתנה לרוכשים ואפילו מוצר למכירה בחנות שלכם.

/imagine prompt: a sticker of a Figure Drawing whimsical illustration of a cute turnip, Kawaii style

Image

9. אייקונים

לפעמים נרצה ליצור אייקונים - בשפה וסגנון אחידים - לשימוש ברשתות החברתיות, באתרים שלנו וכדומה. לדוגמה, אם נרצה לארגן יפה את הסטוריז באינסטגרם ולסדר את ההיילייטים בצורה יפה ומושכת ויזואלית. נשתמש בפקודה icon או icon set (ליצירת סדרה של אייקונים באותה השפה). 

/imagine prompt: Tiny cute isometric shopping cart emoji, 3d icon clay render, blender 3d, pastel 

Image

/imagine prompt: business icons

Image

10. השראות לאריזות מוצר

זה המקום שבו מידג'רני יכול לככב וליצור עבורכם השראות מטורפות. לפני שאתם יוצאים לעיצוב אריזה חדשה למוצרים שלכם, או כל חומר גרפי אחר - לצורך העניין - מומלץ לקפוץ למידג'רני לביקור קצר, כדי להציף את המוח באפשרויות, כיוונים, סגנונות ועוד.

/imagine prompt: pasta package

Image

/imagine prompt: natural soap product package

Image

/imagine prompt: luxury gift bag for a fashion brand

Image

 

הדוגמאות שהצגתי כאן הן רק חלקיק ממה שאפשר לעשות במידג'רני, וזה לפני שדיברנו על יצירת איורים, תכנים ויזואלים לרשתות החברתיות ולערוצי שיווק אחרים שלנו (אתרים, דפי נחיתה, רשימות תפוצה, קהילות וכדומה). כדי ללמוד עוד על מידג'רני, אני ממליץ לכם לצפות בהדרכה החינמית שהעברתי יחד עם איתמר דור-און, ובה אנחנו מציגים את האפשרויות השונות וגם מראים כיצד להתחבר למערכת ולהתחיל לצייר. כאן אפשר לצפות בסרטון ההסבר. אם תרצו ללמוד את המערכת לעומק ולהפיק ממנה את המיטב, כדאי לכם ללמוד את הסדנה המתקדמת שלי, שמוצעת במחיר ידידותי (בניגוד לקורסים במאות ש"ח בשוק) ותלמד אתכם את כל מה שאתם צריכים לדעת והרבה יותר :)

וכמובן, תמיד כדאי להתעדכן במה שקורה בעולם ה-AI ובמהפכה שעוברת על עולם השיווק בעקבותיו. אני מעדכן באופן קבוע בחידושים, עדכונים וכלים מעניינים בקהילה שלנו בפייסבוק - אסטרטגיה שיווקית בכיף - אתם מוזמנים להצטרף ולעקוב 🥰

 

הרשמו לעדכונים על מאמרים חדשים: