הרצאה בחינם#זוםעל: ארגונומיה ושפצור עמדת העבודה הביתית שלנו

בהרצאה חינמית לחברי הקהילה נלמד כיצד הארגונומיה מתייחסת לארגון סביבת העבודה שלנו באופן נוח, תוך הפחתת כאבי גב, צוואר ומפרקים נוספים, בהרצאה נלמד על כללי יסוד בארגון סביבת העבודה הביתית, בתרגילים שיפחיתו כאבים ועומסים על הגוף - וטיפים נפלאים לשיפור הרווחה הגופנית והמקצועית שלכם.

בהנחיית לילך ארז

ארגונומיה! לא אגרונומיה, לא אגריפס ולא ארגנטינה. פירוש המילה ארגונומיה הוא "חוקי עבודה". מונח מעט נוקשה, כבד ומחייב. אך תתפלאו לגלות שארגונומיה הוא תחום ידידותי, יעיל ומאוד הגיוני.

הארגונומיה מתייחסת לארגון סביבת העבודה שלנו באופן נוח, תוך הפחתת כאבי גב, צוואר ומפרקים נוספים, כוללת רעיונות לציוד בסיסי נלווה (הדום, מחזיק מסמכים, אוזניות וכדומה), לתרגילים מותאמים לישיבה ממושכת ולהפסקות מנוחה.

בהרצאה זו תסקור לילך ארז את מרכיבי סביבת העבודה שלנו: שולחן, כסא, מסך, מקלדת, עכבר ועוד. היא תיתן את הדגשים העיקריים לכיוון נוח שמתאים לרוב האנשים, נשבור יחד כמה מיתוסים שקשורים לכאבי גב ופריצות דיסק ונקנח בתרגילים משעשעים ויעילים.

למי מיועדת ההרצאה?

לכל מי שעובד מהבית, חווה מידי פעם אי נוחות, מתלבט לגבי הכסא המשרדי שלו והיה רוצה לעבוד ביעילות תוך שמירה על הבריאות.

למי לא מיועדת ההרצאה: לאנשים שחושבים ששינוי סביבת העבודה בלבד יפתור להם את כל בעיות הגב והמכאובים. להם מומלץ לגשת בנוסף להרצאה לאבחון איש מקצוע, להדרכה לפעילות גופנית מותאמת ולטיפול.

מה כדאי להכין להרצאה?

למדוד מבעוד מועד את הגובה בין הרצפה לחלק התחתון של הפלטה של השולחן, למדוד את גובה השולחן באופן כללי, לדעת פחות או יותר מהו הגובה שלכם, להיזכר אם יש לכם גמישות יתר (מי שיש לו יודע), להיזכר מתי לאחרונה ערכתם בדיקת ראייה, לדעת לספר לעצמכם איזה סוג פעילות גופנית אתם אוהבים לעשות - אם בכלל ולהצטייד בדף, עט וכדור טניס. למה כדור טניס? הפתעה!

על המרצה:

לילך ארז, פיזיותרפיסטית בתחום השיקום, מרצה ויועצת ארגונומיה משנת 2001. נלהבת מעולמות התנועה והביומכאניקה של גוף האדם. בתיק שלה תמצאו בכל רגע נתון מטר, סרט מידה, מפתח אלן, בוקסה לברגים, גומיות תרגול וכדור טניס. למה זה חיוני? נגלה יחדיו. מוזמנים לסיור משותף במחוזות הארגונומיה הביתית שלנו.

הרצאה זו מונגשת לכם בחינם כחלק מפרויקט "קורונה בכיף", שבא לתמוך בעסקים קטנים בהתמודדות עם משבר הקורונה. לעוד הרצאות ומידע נוסף, הצטרפו לקבוצה.